Kremy do opalania – przydatne informacje

Kremy do opalania występują na rynku w różnej formie. Można je podzielić na przykład po rodzaju konsystencji. Warto wspomnieć, że jest to jedynie kwestia osobistych preferencji. Niektóre z nich dedykowane są do konkretnego obszaru ciała, wymagającego ochrony przeciwsłonecznej. W tym artykule omówimy, w jakiej formie możemy spotkać kremy do opalania bezpieczne na lato

W jakiej formie występują kremy z filtrem?

Kremy chroniące przed słońcem mogą być balsamem, kremem, żelem, maścią, sztyftem lub sprayem. Mimo wszystko większość osób używa nazwy “krem do opalania”. Jakie konsystencje i formy kremów sprawdzają się do poszczególnych partii ciała?

Kremy przeciwsłoneczne najlepiej sprawdzą się do suchej skóry, a najlepiej do twarzy. Z kolei żele będą najlepsze do obszarów owłosionych, czyli do skóry głowy, czy też dla mężczyzn. Twarde sztyfty zawierające filtr dobrze sprawdzają się do okolic oczu lub ust. Dla małych dzieci często stosuje się sprayów, ponieważ nakładanie ich na skórę jest najprostsze. 

Czy filtry przeciwsłoneczne w sprayu chronią skórę i są bezpieczne?

W przypadku aerozolu jest jedna niedogodność. Trudno jest jednoznacznie ocenić, czy krem został nałożony w wystarczającej ilości. Może to prowadzić do niedokładnego pokrycia skóry. Używając kremu do opalania, najlepiej rozpylić odpowiednią ilość i wetrzeć równomiernie, aby zapewnić równomierne pokrycie. W celu nałożenia powinno się rozpylić się krem przeciwsłoneczny na dłoniach, a dopiero później nałożyć na twarz, zamiast rozpylania bezpośrednio. Dzięki temu unikniemy inhalacji i zapewnimy odpowiednie pokrycie. Gdy nakładamy kremu przeciwsłoneczny na skórę dziecka, należy wziąć pod uwagę kierunek wiatru. Pomoże to w uniknięciu wdychania drobinek produktu.

Zawsze należy pamiętać, że nie ma jednoznacznego, bezpiecznego sposobu na opalanie. Za każdym razem, gdy się opalamy, skóra ulega uszkodzeniu. Gdy uszkodzenia się kumulują, przyspieszamy starzenie się skóry i co za tym idzie, zwiększamy ryzyko zachorowania na wszelkie rodzaje raka skóry.

About the Author

You may also like these