Najlepsze kremy do opalania na lato i jak je stosować

Wyszło słońce, dni są długie, a pogoda upalna. To idealny czas na cieszenie się letnim słońcem. Ale kiedy cieszysz się słońcem, ważne jest, aby mieć pod ręką dobry filtr przeciwsłoneczny. Filtry przeciwsłoneczne występują w różnych formach i są przeznaczone dla różnych typów skóry i stylu życia. Przy wyborze kremu przeciwsłonecznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wskaźnik SPF, składniki i rodzaj ochrony (tj. chemiczny lub fizyczny). Najczęstszą formą ochrony jest chemiczny filtr przeciwsłoneczny, który pochłania promienie UV, zanim dotrą one do skóry. Produkty te zazwyczaj zawierają dwa aktywne składniki: oksybenzon lub awobenzon do ochrony przed promieniowaniem UVA oraz oktinoksat lub oktokrylen

Dlaczego kremy do opalania są ważne

Kremy chroniące do opalania to produkt do pielęgnacji skóry, który służy do zapobiegania oparzeniom słonecznym. Zwykle zawiera substancje chemiczne, które pochłaniają, odbijają lub rozpraszają słoneczne promieniowanie ultrafioletowe (UV). Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów filtrów przeciwsłonecznych i ważne jest, aby znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest zalecane od ponad trzydziestu lat przez dermatologów i innych lekarzy w celu ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV ze słońca. Ale wraz ze wzrostem świadomości na temat raka skóry pojawia się również większe zamieszanie dotyczące tego, jaki rodzaj kremu przeciwsłonecznego kupić i jaka jest jego ochrona.

Filtry przeciwsłoneczne to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji skóry. Pomaga chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV, które mogą prowadzić do raka skóry. Krem z filtrem przeciwsłonecznym jest niezbędny, gdy jesteś na zewnątrz, ale ważne jest również, aby używać go również w pomieszczeniach. Światło ultrafioletowe może przenikać przez okna i inne źródła i docierać do Ciebie, nawet jeśli go nie widzisz.

About the Author

You may also like these